img_0158Namen projekta, ki se je izvajal v enoti Vodmat v mesecu septembru in oktobru, je bil otrokom na živahen in nazoren način približati življenje v 16. stoletju.

Otroci so poslušali stare ljudske pravljice in srednjeveško glasbo, napisali svojo pesem ter sami izdelali instrumente iz odpadnega materiala. Spoznali so srednjeveško šolo, antikvariat in knjižnice. Z različnimi tehnikami so upodabljali Primoža Trubarja, spoznavali njegovo družinsko deblo in Trubarjev koledar. Preko pisanja z gosjimi peresi in igranja vlog tiskarjev, pisarjev in knjigovezcev so spoznavali pomen prve slovenske knjige. Preko simbolne igre so spoznavali način domovanja brez elektrike, oblačenja in prehrane. Igrali so se srednjeveške otroške igre, plesali viteški ples in priredili srednjeveško tržnico. Ob koncu projekta smo pripravili prireditev ob 500 letnici Trubarjevega rojstva, ki smo jo združili z praznovanjem 40. obletnice delovanja našega vrtca.

Sredstva za projekt smo pridobili na javnem razpisu Mestne občine Ljubljana ob 500-letnici rojstva Primoža Trubarja.

Galerija slik

(Skupno 77 obiskov, današnjih obiskov 1)