3Nasilje v družini je kompleksen in široko razširjen pojav, zato se s to problematiko ukvarja več resorjev.

Zakon o preprečevanju nasilja v družini opredeljuje otroke kot ranljivo družbeno skupino, ki mora biti se posebej zaščitena, zato mora biti jasno opredeljeno, katere oblike družinskega nasilja poznamo, vrste pomoči žrtvam nasilja, obravnava storilcev… Opredeljeno je tudi, da je otrok žrtev nasilja v družini tudi takrat, ko je prisoten izvajanju nasilja enega starša nad drugim.

Na podlagi zakona so bili zaradi kompleksnosti problematike sprejeti štirje pravilniki štirih resorjev (ministrstva, pristojnega za delo, družino in socialne zadeve, ministrstva, pristojnega za notranje zadeve oz. policijo, ministrstva, pristojnega za zdravje ter ministrstva, pristojnega za izobraževanje) in tudi medsebojni dogovori.

Vse dokumente najdete na spletni strani Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport (http).

(Skupno 227 obiskov, današnjih obiskov 1)