prehrana2Naša prizadevanja so usmerjena v zagotovitev zdrave, varne, uravnotežene, varovalne in pestre prehrane v skladu s prehrambeno piramido. Temelj takšne prehrane so polnovredna žita, sadje, zelenjava, mleko in mlečni izdelki, ribe, manj mastno meso in mesni izdelki ter jajca. Poleg rednih obrokov so otrokom ves dan na razpolago sveže sadje, voda in nesladkan čaj. Za posamezne otroke pripravljamo dietno prehrano po navodilih zdravnika.

Pri načrtovanju prehrane upoštevamo veljavne fiziološke standarde in normative za prehrano predšolskih otrok in strokovne smernice pristojnih institucij. Poudarjamo konvencionalni način priprave, tradicionalno prehrano, prehrambene navade in kulturo prehranjevanja. Skladno z veljavno zakonodajo izvajamo interni nadzor po sistemu HACCP. Prehrana v vrtcu temelji na dveh dokumentih: Smernice zdravega prehranjevanja in Praktikumu. Organizator prehrane v vrtcu je Stanka Zorec

Jedilnik

Dokumenti in kontakti

Vodja prehrane in ZHR

Kuhinja – Vodja Kuhinje

  • Mira Jovanovski
  • t: 01 5207 111
(Skupno 208 obiskov, današnjih obiskov 1)